I-BIIP

I-BIIP - INTERNETOWY SERWIS BYTOMSKIEJ INFRASTRUKTURY INFORMACJI PRZESTRZENNEJ

Koordynacja projektowanych sieci uzbrojenia terenu

Koordynacja usytuowania projektowanej sieci uzbrojenia terenu organizowanych przez Prezydenta Miasta Bytomia odbywa się na naradach koordynacyjnych za pośrednictwem systemu teleinformatycznego i.Narady.

plik foto id: 1400895034

Urząd Miejski w Bytomiu, Wydział Geodezji – Referat Zasobu Geodezyjnego i Kartograficznego informuje, iż narady koordynacyjne odbywają się zgodnie z art. 28b. ust. 5, 5a Ustawy z dnia 17 maja 1989 r. - Prawo geodezyjne i kartograficzne (t.j. Dz. U. z 2023 r. poz. 1752 z późn. zm.). Termin zakończenia narady koordynacyjnej starosta wyznacza na dzień przypadający nie później niż po upływie 14 dni od dnia otrzymania od inwestora lub projektanta kompletnego wniosku (z uwzględnieniem uregulowania opłaty) wraz z propozycją usytuowania projektowanych sieci przedstawioną na planie sytuacyjnym.

Zachęcamy projektantów i inwestorów do korzystania z dedykowanej aplikacji - i. Projektant.

Poprzez aplikację, po zalogowaniu możliwe jest składanie wniosków wraz z załącznikami na naradę koordynacyjną, jak i również pobieranie udostępnionych dokumentów z odbytych narad koordynacyjnych wraz z protokołem.

Do wniosku należy dołączyć:

1. plan sytuacyjny sporządzony na kopii aktualnej mapy zasadniczej, której aktualność musi być zweryfikowana przez osobę posiadającą do tego uprawnienia (w formacie PDF, podpisany elektronicznie przez projektanta) lub kopii aktualnej mapy do celów projektowych poświadczonej za zgodność z oryginałem przez projektanta podpisem kwalifikowanym, podpisem  osobistym lub podpisem zaufanym ( format PDF)
  2. pliki umożliwiające wprowadzenie projektowanego uzbrojenia terenu do bazy danych GESUT czyli:
  1. projekt zawierający planowany przebieg sieci uzbrojenia terenu wraz ze związanymi z nimi urządzeniami technicznymi w formacie *.dxf
  2. współrzędne punktów załamania projektowanej sieci w formacie *.txt.

Po rejestracji wniosku o skoordynowanie usytuowania projektowanej sieci uzbrojenia terenu wraz z propozycją tego usytuowania zostanie wygenerowany Dokument Obliczenia Opłaty, a po przesłaniu potwierdzenia opłaty, wniosek zostanie skierowany na naradę koordynacyjną.

Możliwe jest również składanie wniosków w formie nieelektronicznej, wówczas dokumentację należy doręczyć staroście w co najmniej dwóch egzemplarzach.

Uzyskanie dostępu do Aplikacjii. Projektant następuje po złożeniu prawidłowo wypełnionego i podpisanego wniosku. Formularz Wniosku wraz z regulaminem dostępny jest na stronie internetowej https://i-biip.um.bytom.pl/ikerg.html  a także bezpośrednio w Wydziale.

Wniosek o przedłożenie projektu na naradzie koordynacyjnej w formacie PDF Wniosek o przedłożenie projektu na naradzie koordynacyjnej w formacie DOC Wykaz Instytucji Branżowych w Bytomiu